1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Ola Olka

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6193

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-02-07, 12:34   Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Caro napisał/a:
może będzie ktoś kogo znamy i będziemy mogli tej osobie zaufać
Caro to też niezły pomysł. Do mojej leżącej cioci (opiekuje się nią jej siostra - obie mają ponad 80 lat) przychodzi opiekunka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Dzieki temu ta leżąca jest czysta, nie ma odleżyn itp, itd.
Ta pomoc jest bezcenna inaczej ciocia musiałaby iść do hospicjum stacjonarnego, nie byłoby wyjścia.
Szukaj - napewno kogoś znajdziesz.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Ola Olka

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6193

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-02-06, 16:12   Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Caro napisał/a:
generalnie prawie codziennie słyszałam że nie jest u siebie i chce już jechać do swojego domu,
A gdzie mama obecnie przebywa? Zrozumiałam że jest w domu pod opieką taty i HD...?
Caro napisał/a:
Wszystko byłoby dobrze, ale żeby tata miał jeszcze dodatkowe wsparcie, dlatego zastanawiam się nad złożeniem wniosku do MOPSU- o przydzielenie jeszcze dodatkowej opieki...
To dobry pomysł. Tato musi mieć jakieć wsparcie a ty sama wiesz że na codzień nie dasz rady być z nimi razem.
Caro napisał/a:
Z drugiej strony, trochę spadł mi kamień z serca, bo mogłam pomóc i odciążyć tatę.
To dobrze - ty sią lepiej czujesz psychicznie a mama i tato napewno też byli zadowoleni że tam byłaś.

Uściski i pozdrowienia. Trzymaj się.
  Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Ola Olka

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6193

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-01-27, 11:30   Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Caro napisał/a:
Wczoraj pojawiła się propozycja, aby mama poszła do Hospicjum Stacjonarnego - z racji ogólnego osłabienia mamy oraz opieki taty, który czasem nie pamięta gdzie położył lekarstwo, nie dosłyszy kiedy mama zawoła.....
Caro to napewno nie jest prosta decyzja. Łatwiej przyjąć opiekę HD we własnych czterech ścianach gdzie chory jest u siebie. Jednakże są przypadki że nie da się tej opieki "u siebie" zorganizować czy dalej prowadzić.
Caro napisał/a:
Pomimo "wynajętej" pielęgniarki, która przychodzi 2-3 razy w tygodniu po około 2 h, tata z mamą jest praktycznie sam.
Przypuszczam że prowadzenie opieki nad mamą jest dla taty ogromnym obciążeniem, przecież nie jest najmłodszy (84 lata to piękny wiek ale nie na takie wyzwania) no i dochodzi do tego obciążenie psychiczne.
Caro napisał/a:
Tylko ja mam ciągle ogromny niedosyt chciałabym ją widzieć codziennie, a nie mogę
Doskonale cię rozumiem, mam rodziców w tym samym wieku, też chorują. A ja? Nie 60 km dalej tylko ponad 10 razy tyle . :uuu:
Trzymaj sie . Uściski
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group